Arena Park Alışveriş Merkezi Ne Zaman Açılacak

Arena Park Alışveriş Merkezi Ne Zaman AçılacakArena Park Alışveriş Merkezi 19 Ağustos’ta kapılarını açıyor.

Avrupa Konutları markasıyla adından söz ettiren Artaş İnşaat'ın patronu Süleyman Çetinsaya, 4'üncü AVM yatırımı Arena Park AVM'yi 19 Ağustos'ta açacak.

Avrupa Konutları ve Avrupa Konakları markalarıyla 8 binin üzerinde konut üreten Artaş İnşaat'ın patronu Süleyman Çetinsaya, alışveriş merkezi yatırımlarında da iddialı.

Artaş İnşaat Avrupa Konutları'ndaki iddiasını Arena Park AVM ile ticari gayrimenkule de taşıyor. 4'üncü AVM yatırımının inşaatına devam eden Süleyman Çetinsaya, Atakent'teki Arena Park AVM'yi 19 Ağustos'ta açmayı planlıyor. 80 milyon liralık yatırımla 9.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Arena Park, Atakent bölgesinin ilk AVM'si özelliği taşıyor. Avrupa Konutları Atakent 3 ve Florya Avrupa Konakları projelerine devam eden Artaş İnşaat, Maslak ve Ispartakule'de 2011 sonuna kadar yeni konut projelerine de start verecek.

AÇIK HAVADA ALIŞVERİŞ
Sabah'ın sorularını yanıtlayan Artaş İcra Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Atakent'in ilk AVM'si olacak Arena Park AVM'yi 19 Ağustos'ta hizmete açmayı planladıklarını açıkladı. Arena Park' ın Y. Mimar Emin Can Aygölü'nün imzasını taşıdığını belirten Çetinsaya, kapalı bir alışveriş merkezi yerine, üstü açık ve sokak konseptinde bir AVM geliştirerek, ziyaretçilere keyifli bir alışveriş ortamı sunmayı hedeflediklerini söyledi. Çetinsaya, AVM'nin 4 ana girişininin bulunacağını belirterek toplam ticaret alanının ise 38 bin 600 metrekare olduğunu kaydetti. Arena Park'ta, kiralama ve yönetim hizmetleri KDM Danışmanlık taafından yürütülüyor.

Avrupa Konutları Maslak'a geliyor
Süleyman Çetinsaya, prim rekorları kıran Avrupa Konutları markasını Maslak'a taşıyacaklarını açıkladı. 31 bin metrekarelik arsa üzerinde 60 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak Avrupa Konutları Maslak'ta Stüdyo, 1+1 ve 2+1 daireler yer alacak. Yaklaşık 800 konutun yer alacağı projenin 2011'in son çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor. Çetinsaya, projenin mimari çalışmalarının devam ettiği bilgisini verdi. Artaş'ın bir diğer yeni projesi de Ispartakule'de yükselecek. Çetinsaya, Ispartakule TEM çıkışına yakın konumdaki projenin 600 konut, süpermarket, yapı market ve restoranlardan oluşacağı bilgisini verdi. Ispartakule projesi de bu yılın son çeyreğinde satışa sunulacak.

Tesco Kipa ve Teknosa Arena Park'ta
Arena Park AVM'de 7 bin 900 metrekare Tesco Kipa, 3 bin metrekare Starpark çocuk oyun ve eğlence alanı, 2 bin metrekare teknoloji marketi Teknosa yer alacak. Bölgenin en büyük sinema salonunun da yer alacağı Arena Park'ta 2 bin 400 metrekare 18 salon ile Site Sinemaları hizmet verecek. Ayrıca 3 bin metrekarelik dershane ve dil okulu gibi bölümlerde 2 bin öğrenci eğitim görecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir