Ankara İtfaiyesi Baca Temizliği Ücret Tarifesi

Ankara İtfaiyesi Baca Temizliği Ücret TarifesiAnkara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş, “Yaz dönemi olduğu için baca temizliği yüzde 25 indirimli” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, yeni alınan son teknoloji baca temizlik araçlarıyla, artık bina bacalarını daha temiz ve daha güvenli bir şekilde temizliyor. Yeni sistemle kış aylarına kalmadan bacaların mutlaka temizletilmesi gerektiğini söyleyen İtfaiye Dairesi Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş, “Şu anda hem yoğunluk az, hem de bacaların temizletilmesi için en iyi zaman. Ayrıca yaz dönemi olduğu için de baca temizliği yüzde 25 indirimli” dedi.

En az yılda bir kez kontrol

Baca yangınlarından ve zehirlenmelerden korunmanın tek yolunun sanayi işletmelerinde 3-6 ayda, daire ve apartmanlarda ise yılda en az bir kere bacaların temizletilmesi olduğunu anlatan Ceyhun Tonguç Karakuş, “Bacaların normal soba, doğalgaz ya da katı yakıtlı olması fark etmez.

Vatandaşlar bacalarını mutlaka yılda bir defa temizletsinler” dedi. Baca temizliğinin eskiden, uzman ekiplerle çatıdan aşağıya doğru gülle sarkıtılarak yapıldığını, bunun da hem tehlikeli, hem de konutların baca deliklerinden içeri is ve kurum geldiği için hijyenik olmadığını ifade eden Karakuş şunları söyledi:

“Ancak 5 adet aldığımız yeni aracımızla, bacayı alttan üste doğru temizliyoruz. Özel sistemle yukarı doğru dönerek çıkan ve önüne çıkan her şeyi aşağıya yollayan sistemin bir diğer güzel tarafı da aşağıya doğru inen atıkların da özel elektrik süpürgesi tarafından direkt olarak çekilmesi. Yani hem vatandaşın evi temiz kalıyor ve rahat ediyor hem de çatıda oluşabilecek tehlikeler yaşanmıyor.”

Baca temizliği ücret tarifesi

Yüzde 25 İndirimli Normal
Kombi bacası 21.24 28.32 TL
Soba bacası 21.24 28.32 TL
Kazan bacası 40.71 54.28 TL
Kazan bacası (çiftli) 80.54 107.38 TL
Şömine bacası 40.71 54.28 TL
Barbekü bacası 40.71 54.28 TL
Sanayi ve lokanta bacası 112.40 149.86 TL

“Ankara İtfaiyesi Baca Temizliği Ücret Tarifesi” için bir yorum

  1. Ankara’nın gaz dağıtım şirketinden sertifikalı ilk ve tek özel baca temizleme firmasıyız.Teknolojik cihazlar ile temizlik yapıp baca içerisini baca kamerası ile görüntülüyoruz.Her türlü bilgi ve teknik destek için aramanız yeterlidir.541 789 44 33—-0312 495 01 55—www.baskentbacatemizleme.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir